Ohlédnutí za podzimním pádlovánímLooking back on the autumn paddling

S řádným zpozděním přidávám galerii  z loňského Devils Extreme Race, kde se finále jelo systémem head to head na peřeji zvané schody. Závodu to rozhodně přidalo na atraktivitě i když díky silné zahraniční konkurenci bylo ve finále k vidělní jen málo českých jezdců.  Po lítém boji nakonec zvítězil Mike Dawson (NZL)  před Ericem Deguilem (FRA) a Michelem Ramazzou (ITA).

S klesajícími podzimními  teplotami klesají i hladiny ledovcových řek a tak jsme se mimo jiné opět svezli na oblíbeném úseku Venter Ache zvaném Heiligkreuz klamm. Každých pár let se soutěskou prožene větší voda, která změní sjízdnost jednotlivých míst. V roce 2012 se situace změnila na ideální a tak lze celý úsek absolvovat bez přenášení a výsledkem je čirá radost.

With a serious delay, I’m adding a photogallery from last year’s Devils Extreme Race, where the finals were on the Stairs rapid as head to head. That really increased  attractiveness of the race although there were only few Czech paddlers in the finals thanks to the strong field of foreign competitors. After a fierce battle, Mike Dawson (NZL) took the victory leaving Eric Deguil (FRA) and Michele Ramazza (ITA) behind.

With dropping autumn temperatures, levels of glacier-fed rivers also drop and so we got to enjoy our favorite Venter Ache run called Heiligkreuz klamm. Every couple years a there’s a flood strong enough to change the rapids in the gorge. In 2012 the situation changed to ideal so the whole run can be done without any portages resulting in pure joy.

You may also like...

Napsat komentář